Kerékpáros helyzetjelentés (képgalériával)2018. június 12. (kedd) 19:00 - Sportnews/7013_0_300.jpgAz Országos Bajnokságon Nagykovácsiban tekerték a pedálokat hétvégén az Ózdi Kerékpáros Egyesület versenyzői. A helyi bringások szó szerint állták a sarat, és a hét indulóból hatan be is fejezték a versenyt. A megmérettetésen elég nagy zivatar csapott le az indulókra, így a kijelölt pálya pillanatok alatt sárdagonyává vált, amely jelentősen megnehezítette a haladást.

A 67,5 km-es távon hárman álltak rajthoz. Frölich Tamás 4. helyet szerzett, Kovács István hatodikként ért célba, Bahul József pedig hetedik lett kategóriájában. A közép, vagyis a 29,2 kilométeres távon induló Fodor Dávid a rajt után gyorsan a pálya szélére kényszerült, miután letört a nyerge. Rajta kívül Borsi Tamás, Csonka Dávid és Kiss Gábor is elindult, ők az első tíz között végeztek kategóriájukban. Egy héttel korábban a Németországban élő és rendszeresen versenyző Peták Levente és Lórencz Péter az MPDV Kupára keresztelt sorozat első fordulóján vett részt. A rövid, meredek emelkedőkkel tarkított gyors pályán Levente egy 5 fős bolyban küzdött a dobogóért, de néhány másodperccel lecsúszott a harmadik helyről. Péter szintén nagyot ment, amivel sikerült is felállnia a dobogó 3. fokára a Master1-es mezőnyben.

Képek forrása: Frölich Tamás