Színes kilométerek (képgalériával)2018. augusztus 6. (hétfő) 19:00 - Sportnews/7184_0_300.jpgHárom ózdi futó is dobogóra állhatott az 5. Kolorfutáson, amelyet idén is a Kolorfesztivál keretében tartottak meg Kazincbarcikán. A térség legszínesebb futóversenyén közel 850 futó állt rajtvonalhoz, köztük számos helyi sportember is. A rendezvényen több távon is megmérettethették meg magukat a futás szerelmesei. A szervezők minden kategóriában díjazták az első három helyezettet, akik értékes ajándékokkal gazdagodtak.

Az öt kilométeres számban két ózdi lány is dobogóra állhatott: Ihász Veronika a másodikra, míg Zákányi Panna az első fokára. Érdekesség, hogy Panna édesanyja, Zákányiné Bányász Henrietta negyedmaratonon kilencedik lett, így az ózdi hölgyek közül ezen a távon ő lett a legeredményesebb, ezzel több mint 100 vetélytársát utasította maga mögé. Ebben a kategóriában a férfiak is remekeltek, Molnár Csaba másodikként, míg Fábián Norbert negyedikként ért célba.

Huszonegy kilométeren Mészáros József, Vitális István és Halász Béla is befutott az első tízben. Ők mindannyian egy óra negyvenkét percen belül teljesítettek a rendkívül forró nyári délelőttön. Az Ózdi Teknőc Futó Club elnökségi tagja, Nagymarczi István pedig a szervezők jóvoltából a legidősebb futónak járó különdíjat is átvehette a rendezvényen. Az ózdiak ilyen népes mezőnnyel legközelebb szeptember kilencedikén a 33. Wizz Air Budapest Félmaratonon feszegetik majd határaikat.

Képek forrása: kolorline.hu