Bringás sikerek (képgalériával)2018. augusztus 7. (kedd) 19:00 - Sportnews/7190_0_300.jpgAz Ózdi Kerékpáros Egyesület tagjai számára mozgalmasan telt az elmúlt két hét. Most is több értékes éremmel tértek haza az ország különböző pontjain rendezett megmérettetésekről. A helyi bringások nem állnak meg, a közeljövőben Kazincbarcikán és Lengyelországban is feszegetik majd határaikat.

Július utolsó hétvégéjén rendezték meg Zánkán az Erzsébet táborban a 18. 24 órás hegyikerékpár versenyt, amelyen az ÓKE csapata már visszatérő vendégként vett részt. Ebben az évben Elit vegyes csapatban rajtoltak az ózdi bringások, ahol egy a 4,5 km-es körpályán kellett 24 órán keresztül róni a köröket. A korábbi évekhez hasonlóan, tikkasztó melegben teltek az órák, nem kímélve a versenyzőket. A verseny rendezősége a pálya kijelölése kapcsán készült a nagy melegre, így több erdős részt is tartalmazott a pálya, de azért nem maradtak ki a mezőn a bokrok között történő tekergés sem, ami szép számú defektért volt felelős. A 24 óra elején rögtön az előkelő 2. helyen találta magát a csapat, amit a fiúk megfontolt erős verseny politikájuk miatt magabiztosan megőriztek a verseny végéig, így a Merida CST vegyes váltója előtt a 2. helyen értek célba 109 kör, azaz 490,5 km megtétele után. Az idei elit vegyes csapat tagjai: Bahul József, Borsi Tamás, Kovács István, Kovács Tibor, és Dúl Bernadett voltak.

Augusztus 5-én az országos Top Maraton sorozat harmadik futamára került sor Felsőtárkányba, ahol 15 ÓKE bringás vágott neki a három táv valamelyikének. A hőség ellenére szép számú mezőny gyűlt össze a Bükk lábánál, ahol pontban 9 óra 20 perckor eldördült a startpisztoly és ezzel együtt több mint 80 bringás hagyta el a rajt területet, hogy 90 km megtétele után átguruljanak a célvonalon. Ebben a mezőnyben rajtolt el egyedüli ÓKE indulóként Bahul József is, aki hosszú "menetelés" után 6. helyen ért célba kategóriájában.

A hosszú táv rajtja után az 57 km-es közép táv versenyzői vetették bele magukat a Bükk hegyei-völgyei közé, akik között már szép számmal voltak ózdi bringások. Közülük Frölich Tamás, Kovács István "Pityikusz" és Peták Levente korosztályuk dobogós helyeiért küzdöttek mindvégig. Bár az abszolút sorrendben István ért be először, de az igen erős Master 2-es mezőnyben ez "csak" az 5. helyre volt elegendő, igaz így is csak néhány másodperccel maradt le a dobogóról. A felnőttek mezőnyében Peták Levente 2., a Master1-ek között pedig Frölich Tamás a 3. helyezést érte el.

A 38km-es rövid távon a fiatalabb korosztályt erősítő Szarka Regő magabiztos közel 2 perces előnnyel az első helyen ért célba, így az ÓKE 3 értékes éremmel zárta az elmúlt hétvégét. Szintén ezen a távon ért el Top10-es eredményt Lórencz Péter és Farkas Balázs. Előbbi korosztálya 5., még utóbbi 7. helyén gurult át a célvonalon.