Bővülő éremtáblázat (képgalériával)2018. szeptember 11. (kedd) 19:00 - Sportnews/7308_0_300.jpgDobogós helyezésekkel zárták az hétvégét az Ózdi Kerékpáros Egyesület bringásai. Szombaton Miskolcon a Fehérkő-Lápa Hillclimb nevet viselő hegyikerékpáros és terepfutó versenyen vettek részt a tagok. A bringásoknak 10,3 kilométer hegymenetet kellett teljesíteniük, még a futóknak 7,4 kilométert jelöltek ki a szervezők.

Tulipán Attila mindkét számban jeleskedett, eredményével a Master3-as kategória dobogójának legfelső fokára állhatott fel az összetett elszámolásnál. A többiek inkább két keréken teljesítettek, Fodor Dávid 2., Pap Gyula 3., Török Csaba pedig a 9. helyezést érte el.

Szeptember 9-én a II. Bükk Kupán versenyeztek az ózdiak Ómassán. Itt Fodor Dávid nem elégedett meg a szombati ezüstéremmel, így mindenkit maga mögé utasítva elsőként haladt át a célvonalon. Török Csaba második lett a viadalon. Vasárnap zárult Magyarország legnagyobb mountain bike-os eseménye, a Top Maraton sorozat Mátraszentistvánon. Itt 37, 57 és 82 km-en próbálhatták ki felkészültségüket a résztvevők. A leghosszabb távra Bahul József nevezett, aki 5 óra versenyezés után a 11. helyen ért célba korosztályában. Az 57 km-es középtávon Frölich Tamás meg sem állt a Master1-es korosztály első helyéig, ezzel begyűjtötte idei második Top Maratonos érmét is. A 37km-es rövid távon a még csak U15-ös korosztályban versenyző Szarka Regő bringázott igazán gyorsan, így egy újabb aranyéremmel lett gazdagabb.

Képek forrása: Ózdi Kerékpáros Egyesület