Lázbércen futottak (képgalériával)2019. július 16. (kedd) 19:00 - Sportnews/8337_0_300.jpgTöbb ózdi futó is dobogóra állhatott vasárnap a Lázbérci-tó mellett megrendezett Sri Chinmoy Maratonon. A meditációs tanító nevével fémjelzett megmérettetésen a sportolók négy távon tehették próbára felkészültségüket. A résztvevők egy körülbelül 4,2 kilométer hosszúságú aszfaltos pályán rótták a köröket. A szervezők korcsoportonként díjazták a legjobban teljesítőket.

A hölgyek mezőnyében az 50 kilométeres, úgynevezett ultratávon az Ózdi Teknőc Futó Club színeiben versenyző Szűcs Nikoletta ért el harmadik helyet korosztályában. A 42 kilométeres táv győztese egy helyi lánglovag Tulipán Attila lett, három óra öt perc alatt ért célba.

Fábián Norbert, szintén egy ózdi tűzoltó a 21 kilométeres távon tette próbára felkészültségét, egy óra huszonnyolc perces idejével abszolútban harmadik lett, míg kategóriájában mindenkit maga mögé utasított. Ezen a távon további remek eredmények is születtek. Nagy Róbert a második helyet, míg Mészáros József a harmadikat harcolta ki magának korosztályában.

Bari Ágnes a minimaratont választotta és végül a dobogó legelőkelőbb helyére állhatott fel a 18 és 35 év közötti hölgyek között, míg összességében a második lett. Minden ózdi futó sikerrel zárta a megmérettetést és egyedi befutóéremmel a nyakában térhetett haza.

Képek forrása: facebook