Extrém kihívás (képgalériával)2019. augusztus 14. (szerda) 19:00 - Sportnews/8411_0_300.jpgNagy-Mengyi Péter 2019-ben is kivívta a „vasember” címet. Az Ózdi Sport-és Élményközpont ügyvezetője pár nappal ezelőtt Nagyatádon teljesítette a 3,8 kilométer úszásból, 180 kilométer kerékpározásból, és 42 kilométer futásból álló kihívást.

Egy élsportolónak is becsületére válna ezen távok egyszeri teljesítése, ám Péter már ötödjére ért célba egyéniben a nagyatádi hosszútávú megmérettetésen. Korábban csapattal, váltóban is indult, de csak később ragadta magával ez a versenyforma, azóta viszont komolyan készül a feladatra, amikor ideje engedi. 2017-ben egy sérülés miatt ki kellett hagynia, 2018-ban viszont élete legjobb idejét csinálta meg. Most pontosan 11 óra 28 perc 42 másodperce volt szüksége ahhoz, hogy átlépje a célvonalat, ezzel a 660 fős abszolút mezőny 104. helyére, kategóriájában pedig a harmincnegyedikre futott be. Péter azt mondja, egyik álma egyszer 11 órán belül teljesíteni a versenyt, de addig is legközelebb az Ózdi Triatlon Versenyen szurkolhatunk neki.

„Idén sajnos ezt az eredményt nem sikerült megvalósítanom, mert valamit elrontottam, vagy a frissítést, vagy a felkészülésben voltak hibák. Igazából nem vagyok profi versenyző, amikor van időm, akkor elmegyek és felkészülök. A három sportágból valamelyikben mindig próbálok erősebben készülni. Most sajnos idén ez sikerült. Tizenkettő perccel rosszabbat mentem, mint a legjobb időm. Befolyásolt a nagy meleg is, a hőség, valószínűleg a frissítésem nem volt megfelelő, ezt a futópályán már éreztem. Valószínűleg a kilométerek is kevesek voltak az elmúlt évben. Úgy gondolom, hogy most ez ennyire volt elég. Sajnálom, hogy így sikerült, remélem, hogy jövőre még jobb lesz, ha esetleg sikerül elindulnom” - mondta Nagy-Mengyi Péter, eXtremeMan.

A megmérettetést a szintén ózdi kötődésű Agyagási Ákos is szép eredménnyel zárta, neki 10 óra 50 percre és 42 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy átlépje a célvonalat.