Terepfutó hétvége (képgalériával)2019. szeptember 3. (kedd) 19:00 - Sportnews/8475_0_300.jpgTöbb ózdi futó is dobogóra állhatott a Nomád Baradla Underground Trail elnevezésű terepfutó versenyen. Az Aggteleki Nemzeti Park területén rendezett megmérettetésen a résztvevők több távon is kipróbálhatták felkészültségüket, az ózdiak a 7, 16 és 34 kilométeres versenyszámokat részesítették előnyben.

A verseny érdekessége, hogy a szervezők a pálya egy részét a Baradla-barlangban jelölték ki, itt mintegy két kilométeres szakaszt kellett teljesíteniük a futóknak. Hölgyek közt Zákányi Panna érkezett be elsőként a hét kilométeres távon, 34 perc 31 másodperces időt futott, a teljes mezőnyt figyelembe véve pedig a 4. helyen ért célba. Ihász Veronika a számára testhez álló 34 kilométert választotta, ahol ötödik lett a népes mezőnyben. Molnár Csaba 16 kilométeren abszolútban, így kategóriájában is mindenkit maga mögé utasított, a dobogó legelőkelőbb helyére állhatott fel a végelszámolásnál, míg Tulipán Attila a leghosszabb távon abszolútban a második, kategóriájában pedig az első helyen zárt.

Voltak, akik eközben Felsőtárkányban képviselték városunkat. A Bükk Kapu Trailen Fábián-Dobos Eszter 5,6 kilométert teljesített és második lett korosztályában, míg az egyik helyi lánglovag Fábián Norbert a 10,3 kilométeres kört rótta, és küzdelme kategóriájában a harmadik helyet hozta neki.