Hegyifutó siker (képgalériával)2019. november 19. (kedd) 19:00 - Sportnews/8740_0_300.jpgJól szerepelt Zákányi Panna az Argentínában megrendezett 35. Hegyifutó Világbajnokságon. A versenyen 45 nemzet képviseltette magát. A fiatal ózdi lány a szövetségi kapitány, Berendi Antal kérésére nem a saját korcsoportjában, az U20-ban, hanem a felnőttek között indult, így Zólyomi Kingával és Behan Anikóval csapatban is megmérettették magukat.

A viadal és az útvonal nehézségét jól mutatja, hogy a 74 indulóból csupán 61-en értek célba. A kijelölt pálya valamivel több mint 14 kilométer volt, és közel nyolcszáz méter szintemelkedést tartalmazott. Zámbori Zoltán tanítványa, Panna a mezőny legfiatalabb tagjaként rajtolt el, és a legjobb magyarként lépte át a célvonalat. Negyvenkettedik lett a felnőttek között, 1 óra 33 perc alatt teljesítette a távot. Társai a 47. és 50. helyen érkeztek be. A magyar csapat összetett eredménye a 13. helyre volt elegendő.

Képek forrása: facebook