Hőségben tekertek (képgalériával)2020. július 26. (vasárnap) 20:44 - Sportnews/9501_0_300.jpgRekkenő hőségben nyomták a pedálokat a versenyzők a BMTB Series 2020-as sorozat ózdi állomásán. Az Ózdi Kerékpáros Egyesület tagjai nemcsak szervezőként vették ki a részüket a munkából, sokan közülük nyeregbe is ültek. A megmérettetés résztvevőinek nemcsak a kánikulával, hanem a kemény és technikás pályával is meg kellett küzdeniük.

Délelőtt tíz órakor, a gyerekek futamaival vette kezdetét a a BMTB Series 2020-as kiírásának harmadik, ózdi állomása a Bíben-völgyben. A korábban Borsod MTB Bajnoka néven futó sorozat menetrendjét a járvány alaposan felforgatta, így városunk az eredeti tervekkel ellentétben nem a nyitófordulónak adott otthont, a mezőny már Komlóstetőt és Görömbölyt is megjárta. Az elmúlt napok esős időjárása nem könnyítette meg az Ózdi Kerékpáros Egyesület tagjainak szervezőmunkáját, de a versenynapon már rekkenő hőség fogadta a nevezőket.

„A mai napra szerencsénk van, hiszen reggel napsütésre ébredhettünk. Már aki egy kicsit később kelt, mert amikor mi kijöttünk, még nagy volt a köd itt a Bíben-völgyben. Szerencsére ez a jó kis napsütés gyorsan szárítja a pályát, de ettől függetlenül módosítanunk kellett az eredeti nyomvonalon. Az erdős részek nehezen száradnak azért, úgyhogy a legjobb részt sajnos ki kellett vennünk belőle” - mondta Frölich Tamás, szervező.

A versenyre végül mintegy 110 előnevezés érkezett be, a helyszínen pedig további harminc bringás regisztrált. Nagyon erős mezőny jött össze, de új arcok is megjelentek a pálya mellett. Összesen tizenhét kategóriában folytak a küzdelmek, a hét éven aluliaktól egészen a seniorokig. A versenyzők a hőség mellett a kemény, technikás pályával is megküzdöttek. Az Ózdi Kerékpáros Egyesület tagjai pedig nemcsak a szervezőmunkában vállaltak részt, sokan közülük nyeregbe is ültek. Kovács István „Pityikusz” például a férfiak elit mezőnyében állt rajthoz. Ő egyébként már készül a következő kihívásokra, a Bükk Maratont inkább edzésnek tekinti, augusztus elején egy négynapos lengyelországi versenyen szeretne minél jobb eredményt elérni.

„Oda címvédőként térek vissza, mert tavaly és tavalyelőtt is én nyertem a kategóriámat. Plusz az abszolútban dobogós voltam az első évben, és hatodik tavaly. Nagyon is várnak a lengyelek, nagyon szeretik a magyarokat, várnak minket, hogy megyünk. Úgyhogy ez egy négynapos nagyon kemény verseny, a magyarországiakkal nem lehet összehasonlítani, mert nagyon meredekek” - nyilatkozta Kovács István „Pityikusz”, az Ózdi Kerékpáros Egyesület versenyzője.

A leghosszabb távot a felnőtt férfiak elit mezőnyének kellett teljesítenie, itt volt a legnagyobb a tempó, és talán a legélesebb csatákat is ez a kategória hozta. A futamot végül meggyőző fölénnyel nyerte Molnár Péter, a miskolci HOTE versenyzője. A második helyet Mindszenti Ákos szerezte meg, míg a dobogó harmadik fokára Máhr Péter állhatott fel.