
A Gábor Áron kilencedik és tizedik évfolyamos diákjai egy rendhagyó németórán vehettek részt. Az intézmény idestova húsz éve áll szakmai kapcsolatban a Goethe Intézettel.
„Számunkra azért is lényeges, mert a hagyományos ipari szakmákban – úgy a gépészet, mint az elektronika, elektrotechnika ágazatban tanulóknál – mi német nyelvet oktatunk. Főleg abból kifolyólag, ami Magyarországon is tendencia, hogy olyan vállalatok, olyan cégek érkeztek, amelyek erről a nyelvterületről számolnak munkaerő utánpótlással” – mondta dr. Alabán Péter, az Ózdi SZC Gábor Áron Technikum és Szakképző Iskola igazgatója.
Az iskola vezetősége igen fontosnak tartja a német nyelv oktatását. Az utolsó szakképző évfolyamon tizenegyedik osztályban munkavállalói idegen nyelvet is kell tanulniuk a diákoknak. Ma dr. Trippó Sándor, a Budapesti Goethe Intézet módszertani szakreferense látogatott az iskolába.
„Igyekeztem olyan feladatokat, gyakorlatokat összeállítani, amelyek mozgásosak, egy kicsit megszólítják a különböző érzékszerveket. Nagyon sok kirakó, dominó volt, de nem hiányozhatott a QR-kód, tehát voltak telefonos, digitális feladatok is. Ezzel szerettük volna megmutatni, hogy nem is olyan nehéz a német nyelv és kicsit amellett érvelni, hogy igenis érdemes, hasznos dolog németül is tudni” – emelte ki dr. Trippó Sándor, a Budapesti Goethe Intézet módszertani szakreferense.
A diákok két turnusban vettek részt a foglalkozásokon. A játékos feladatok segítségével közel negyven tanuló gyakorolhatta a német nyelvet.
„Nagyon tetszett a program és a hatos állomás volt a kedvencem” – nyilatkozta Homai Roland, az Ózdi SZC Gábor Áron Technikum és Szakképző Iskola tanulója.
A program célja egyértelműen a német nyelv népszerűsítése és megszerettetése. A Goethe Intézet vállalja, hogy iskolákban kihelyezett, interaktív foglalkozásokat tart, emellett nagy hangsúlyt fektetnek a nemzetközi kapcsolatok ápolására is.






