
Óvodapedagógusok és előadók érkeztek a könyvtárba. Első alkalommal rendeztek Óvodapedagógiai Szakmai Napot. Juhász Tamásné, a helyi intézmények vezetője már régóta szeretett volna egy olyan eseményt szervezni, amely az egykori városi továbbképzések mintájára épül. Idén ezt a tervet sikerült megvalósítani.
„Én nagyon bízom benne, hogy minden előadás a szakmai épülésünket fogja szolgálni és a kollégáknak egy biztos tudást fog ahhoz adni, hogy a pedagógiai munkánkat még hatékonyabban tudjuk majd ellátni. Terveim között szerepel az is, hogy ezt majd hagyománnyá tegyük, tehát minden évben legyen majd egy olyan nap, amikor így mindannyian együtt tudunk részt venni ilyen szakmai továbbképzésen” – mondta Juhász Tamásné, az Ózdi Városi Óvodák igazgatója.
A program egy online prezentációval indult. A jelenlévők először az OVIKRÉTA rendszerrel ismerkedtek meg, amelyen nyilvántartásokat és adatokat kezelnek. Az eseményre Egerből, Miskolcról és Ináncsból érkeztek előadók. A témák között szerepelt a gyermekvédelem, a bántalmazás felismerése és a roma nemzetiségi nevelés is. Bocsiné Percze Andrea beszélt azokról a kihívásokról, amelyekkel a 21. századi gyermekek nevelésénél találkozhatnak az óvodapedagógusok.
„Azt gondolom, hogy ha valamikor, akkor most nagyon aktuális ez a téma. A 21. század gyermekeit teljesen más módszerekkel kell nevelni, mint ahogy annak idején is megtanultuk. Akár én is, mikor még tanultam. Óriási változások vannak. Ha csak arra gondolunk, hogy megváltoztak a családszerkezetek, a családi értékrendek. Iszonyatos globalizáció vesz bennünket körbe és hagy ne beszéljek a megváltozott gyermekekről” – tette hozzá Bocsiné Percze Andrea, a Magyar Óvodapedagógiai Egyesület elnökségi tagja.
A szakember elmondása szerint egyre több gyermek érkezik idegrendszeri éretlenséggel az óvodába. Ennek különböző okai lehetnek. Az óvodapedagógusok felelőssége felkészülni a megváltozott helyzetre. A rendezvényen közel százan vettek részt.



