Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » 117 millió forintot kapott Ózd a Versenyképes Járások Program pályázatán
Janiczak Dávid polgármester kezet fog Dr. Csuzda Gábor országgyűlési képviselővel.

117 millió forintot kapott Ózd a Versenyképes Járások Program pályázatán

Olvasási idő: perc

Átvették a polgármesterek a Versenyképes Járások Program támogatói döntéséről szóló miniszteri okleveleket hétfőn a Vármegyeháza udvarán. Az ózdi járás tizenhét települése 250 millió forint vissza nem térítendő támogatást kapott. Városunkban többek között egy kilátó épülhet majd a Drótos tetőre.

A Vármegyeháza udvarán gyűltek össze hétfőn a sikeresen pályázó települések polgármesterei. Azért érkeztek, hogy ünnepélyes keretek között vegyék át a Versenyképes Járások Program keretében született támogatói döntésekről kiállított miniszteri okleveleket. Czunyiné Bertalan Judit, településfejlesztésért felelős államtitkár mondott beszédet. Kifejtette, hogy a program a települések együttműködését és a közös célok megfogalmazását támogatja.

„A Minisztérium nem csalódott abban, a polgármestereink részéről, hogy képesek együttműködni, együtt gondolkodni és képesek az együttműködés kultúrájában nem csak a települések, hanem a településük és a térségük együtt fejlődésében, közösen, együtt gondolkodni és együtt dolgozni. Ez az első és legfontosabb, hogy ennek az együttműködésnek az eredményeként állhatunk itt és ha jól emlékszem Főispán úr, akkor Borsod vármegyében 325 támogató döntést fogunk átadni” – mondta Czunyiné Bertalan Judit, területfejlesztésért felelős államtitkár.

Ózd közös konzorciumot alkot Hangony, Kissikátor, Domaháza és Borsodszentgyörgy településekkel. A cél, hogy térségben gondolkozzanak, közösen fejlődjenek és kihasználják egymás erősségeit. Ők főként a turizmusfejlesztésre helyezték a hangsúlyt. A teljes összeget lakosságszám arányosan osztották szét a járás települései között. Ózd közel 117 millió forintot kapott. Már arra is megvannak a tervek, mi valósulhat meg a pénzből.

„Átvettem tegnap a támogatói okiratot Miskolcon a megyeházán. Nagyon nagy eredmény szerintem, hogy a járási programból, a 250 millió forintból 117 millió forintot nyertünk Ózd városával, a konzorciumunkkal pedig még többet. Ebből többek között megvalósulhat majd az a turisztikai attrakció, amely a Drótos-tetőn kerül elhelyezésre. Egy kilátó, amely az év 365 napján jelentőséggel fog bírni a turizmus szempontjából városunkban” – nyilatkozta Janiczak Dávid, polgármester.

A kilátóról látványterv is készült, amelyet a polgármester korábban már megosztott közösségi oldalán. A kivitelezést természetesen még egy hosszas folyamat előzi meg, de elkezdődhet a tervezés.

Fotó: facebook/ Dr. Csuzda Gábor

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.