Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Sport » Jó eredményekkel zárták az ózdiak az Úszás Diákolimpia Országos Döntőjét
Jól szerepeltek az Ózdi Úszó Klub növendékei.

Jó eredményekkel zárták az ózdiak az Úszás Diákolimpia Országos Döntőjét

Olvasási idő: perc

Szentesen rendezték az Úszás Diákolimpia Országos Döntőjét. A térségi és vármegyei döntők után a végső megmérettetésre is továbbjutottak az ózdi versenyzők. Az Újváros Téri és a Bolyky Tamás Általános Iskola diákjai III. korcsoport B kategóriában egyéni 100 méter háton és 4×50 méter mix gyorsváltóban is remekeltek: Imreh Veronika kategóriájában harmadik, míg a Bilesch Kamilla, Papp Zorka, Rédai Flórián és Szabó Zalán alkotta csapat negyedik helyezést ért el.

„Nagyon jó élménnyel tértem haza, mert harmadik lettem. Most sokkal jobbat úsztam, mert most kisebbekkel úsztam, mint tavaly. Tavaly nagyobbakkal. Nagyon jó élmény volt, de nagyon izgultam az elején” – nyilatkozta Imreh Veronika, a 100 méteres hátúszás bronzérmese.

Az újtéris Imreh Veronika már tavaly is részt vett az országos döntőn, akkor a kilencedik lett. A bolykysokból álló, végül országos negyedik helyezést elérő csapat csak néhány másodperccel maradt le a bronzéremről.

„Igazából örültem is, meg nem is. Mert kicsit sajnáltuk, hogy nem dobogósok lettünk, de azért országosan negyedik hely, az szép eredmény, mert ez az első országosunk volt és igazából örültem” – nyilatkozta Papp Zorka, a 4×50 méteres mix gyorsváltó tagja.

Felkészítőjük, Ádám Alexander szerint azzal a céllal érkeztek Szentesre és a többi versenyre is, hogy minél jobb eredményeket érjenek el. Ennek megfelelően edzettek a megmérettetések előtt.

„Nagyjából úgy zajlott a felkészülés, mint a korábbi versenyekre. A gyerekek általában mind a négy úszásnemből rendszeresen terhelve vannak. Nyilván a versenyek közeledtével mindenki abból az úszásnemből úszik nagyobb arányban, amelyik úszásnemből szerepelni fog az adott versenyen” – tette hozzá Ádám Alexander, az Ózdi Úszó Klub edzője.

Az Ózdi Úszó Klub edzője büszke az elért eredményekre. Az említett diákokon kívül a bolykys Galambosi Bálint is szerepelt a döntőn: ő 100 méter gyorson 38. lett.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.