
Már reggel hét óra körül készült a harci smink az Újváros téren. Itt gyülekeztek a SZIKSZI-s tanulók mielőtt nyakukba vették a várost. Piroska, óriás banán, építő munkások. Jelmezbe bújt végzős diákok lepték el a teret.
„Nagyon kedves kis hagyomány hazánkban a bolondballagás, ami úgy gondolom, hogy a valódi ballagás érzelmi hullámvasútja előtt egy kis pozitív löketet ad a diákoknak. Mi egyéni jelmezbe öltöztünk, nincs csoportos koncepció, a mai napon így fogjuk végigsétálni a várost, és majd a SZIKSZI-ben előadni egy táncot és reméljük a legjobbakat” – mondta Nyírő Gergő Bálint, a SZIKSZI tanulója.
A 12/E osztály tagjai úgy döntöttek katonáknak állnak, legalábbis a mai nap erejéig. Egyenruhában érkeztek, már az előző napokban igyekeztek minden kelléket beszerezni, hogy egységes, élethű képet alkossanak.
„Nagyon sokat jelent számomra, ilyenkor már tényleg a vidámságról szól ez a nap és úgy vélem ezt nagyon ki kell élvezni, ezeket az utolsó napokat még így az iskolában, és utána pedig majd készülünk az érettségire még” – nyilatkozta Demeter Boglárka, a SZIKSZI tanulója.
Három osztály, közel száz diák sorakozott fel. Ez volt az utolsó alkalom, amikor lazíthattak a fiatalok, így igyekeztek kihasználni a napot a közös szórakozásra.
„Ez az első osztályom, úgyhogy nagyon mély érzéseket váltott ki belőlem már az utóbbi egy hét. Szerenáddal kezdődött az iskolában, majd jöttek hozzám és nálam szerenádoztak, az sokkal meghatóbb volt, sokkal meghittebb a kis közösségünkben. Nagyon nehéz elengedni őket, úgyhogy ma nehéz vidámnak lenni, de igyekszünk” – tette hozzá Szabó Tímea, a SZIKSZI pedagógusa.
Igen látványos volt a felhozatal. A Bolyki főútról a Piac út felé vette az irányt a népes társaság. A Városház téren a ballagók egy zenés-táncos műsort is előadtak. Többen is megálltak fotókat, videókat készíteni róluk. A reggeli csúcsforgalom az Ív úton többször is fennakadt. Az autósok hangos dudaszóval köszöntötték a diákokat, amelyre a válaszreakció sem maradt el. Igazi bulihangulat uralkodott. Úton-útfélen lelkes járókelők várták a vicces jelmezbe bújt csoportokat.
A program az intézményben folytatódott, ahol az alsóbb évfolyamosok már nagyon várták maskarába bújt társaikat. A hangulatot fokozta, amikor az iskola lelkészét Szőke Gábor atyát egy furikban tolták be az alkalmi táncparkettre. Egymásután adták elő az erre az alkalomra szánt koreográfiát a csoportok. Sokat dolgoztak a produkciókkal. Vannak visszatérő trendek a zenékben és táncokban, de mindig akadnak újdonságok is, így minden évben élményt jelent a bolondballagás napja. A fiatalokra holnap a ballagás vár, jövő héten pedig elkezdődik az érettségi vizsgák sora.












