Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Város » Január elsejétől megváltozott a üveghulladék begyűjtésének rendszere
Üzemképes visszaváltó automata az egyik ózdi áruháznál.

Január elsejétől megváltozott a üveghulladék begyűjtésének rendszere

Olvasási idő: perc

Mindössze fél év telt el a kötelező visszaváltási rendszer, vagyis a DRS felfutása óta, de már több mint egymilliárd műanyag palack, fémdoboz és üveg került vissza a körforgásos gazdaságba Magyarországon. Január elsejétől újabb változás lépett életbe.

„A házhoz menő üvegszállítás 2025 januártól az egész országban megszűnik tekintettel a DRS visszaváltási rendszer nagy sikerére. Innentől tehát elsődlegesen minden üveget a visszaváltó automatákba kell majd eljuttatni. Az esetlegesen nem visszaválthatóakat pedig kérjük, hogy akinek van rá lehetősége, az juttassa el a hulladékudvarainkba. Aki ezt nem tudja megtenni, az a fekete kukába teheti innentől. Ami viszont nagyon fontos és nagyon nagy kérésünk, hogy a szelektív, tehát a kék színű kukába semmi esetre se kerüljön üveghulladék” – mondta Mida Gábor, a Zöld Völgy Nonprofit Kft. reklám és kommunikációs vezetője.

Ez a módosítás leginkább a családi házas övezetek lakóit érinti. Az üvegeket eddig egy erre kijelölt műanyag zsákban kellett összegyűjteni, majd a szemetes mellé kirakni. A lakosok véleménye megoszlik a témában.

„Minket jelen pillanatban nem érint, meg nem is nagyon érintett, mert nálunk üvegek nincsenek, csak ásványvizes flakonokat szoktunk összegyűjteni. Azt meg rendszerességgel, heti egyszer általában el szoktam vinni a visszaváltó automatákba” – nyilatkozta Oláh Ferenc.

„Most olvastam nem olyan régen erről a hírről és nem örülök neki, őszintén megmondom. Szerintem már ezek a műanyagüvegek, meg ezeknek a kis dobozos dolgoknak a visszaváltása is elég körülményes. Néha nem működnek ezek a visszaváltó rendszerek. Az üveg pedig, ez is nehezedni fog. Sokkal egyszerűbb volt eddig, hogy ki tudtuk rakni, elvitték, elszállították. Most ez szerintem nem könnyítés a lakosság és az emberek számára” – hangsúlyozta .Turcsányi Gáborné.

Érdemes tájékozódni a Zöld Völgy Nonprofit Kft. honlapján, hiszen a társaság a jövőben tárgyalást kezdeményez az önkormányzatokkal üveggyűjtőpontok kihelyezését illetően. A 2025-ös hulladéknaptár már letölthető a www.zoldvolgy.hu weboldalról.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.