Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Közlekedés » A nyári forróságban fontos a jól karbantartott autóklíma is
A klímaberendezés kezelése.

A nyári forróságban fontos a jól karbantartott autóklíma is

Olvasási idő: perc

A forró nyári napokon szerencsésebb helyzetben vannak a modernebb gépjárművek tulajdonosai, ugyanis ezek többségében klímaberendezés található, amely segít a kellemes hőmérséklet biztosításában, az utazási komfort fenntartásában. Az autó klímája is egy törődést, karbantartást igénylő alkatrész, melyre érdemes figyelmet fordítani. A szakemberek nem javasolják a beltér túlhűtését, ugyanis megfázással járhat.

„Automata klímáknál is, attól nem fog jobban hűteni a klíma, ha nagyon levesszük a klímának a hőfokát. Egyszerűen oda kell figyelni arra főleg automata klímáknál, az autók általában kiírják a kinti külső hőmérsékletet és akkor arra kell figyelni, hogy a külső hőmérséklettől ne térjünk el nagyon negatív értékbe, nagyon negatív irányba” – mondta Csutor László, a Suzuki Kaiser értékesítési vezetője.

Évente javasolt a pollenszűrők cseréje, idősebb autók esetén nem árt a klímagáz szintjét is ellenőriztetni. A klímaberendezés tisztán tartása nem csupán műszaki szempontból fontos, a jármű utasainak egészségére is káros hatással lehet a szennyezett szűrőkből kiáradó levegő. Rajhóczki Péter, az Ózdi Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetője azt is javasolja, hogy a motor folyadékszintjeire, és a szélvédőmosóra is figyeljünk, ha útnak indulunk, mivel a hőség ezekre is kihatással lehet. Kulcsfontosságú a megfelelő szezonú gumiabroncs használata, ugyanis ez befolyásolhatja az autó kerekeinek kopását és a biztonságos megállásban is fontos szerepe van.

„A gumiabroncsokra mindenképpen oda kellene figyelni. Egy sokkal lágyabb, téli viszonyokra felkészített gumiabronccsal vagy gyártott gumiabronccsal, sokkal hosszabb lesz a fékút egy adott veszélyhelyzetben, mint egy nyári, kicsit keményebb és a meleg aszfaltra készített gumiabroncsnál. Úgyhogy mindenképpen indokolt, aki ezt eddig nem tette meg, a nyári gumiabroncsot feltenni a járműre” – hangsúlyozta Rajhóczki Péter, az Ózdi Rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetője.

Nem csupán járműveinkre, hanem egymásra is tekintettel kell lennünk a közlekedés során. Az emberi szervezet sok esetben rosszul reagál a helyenként akár 40 fokot elérő hőmérsékletre. A kerékpárosok, gyalogosok és az autóvezetők figyelme is tompulhat, amely könnyen veszélyhelyzetet eredményezhet. Minden esetben érdemes számítani más közlekedők bizonytalanságára, nem várt reakciójára. Vezessünk óvatosan, hogy mindenki épségben hazaérjen.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.