Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Közlekedés » Lassíts! Iskolakezdés – Egyenruhások segítik a közlekedést az iskolák környékén
A rendőrségen egyeztettek a járás egyenruhásai az iskolakezdésről.

Lassíts! Iskolakezdés – Egyenruhások segítik a közlekedést az iskolák környékén

Olvasási idő: perc

Már csak néhány nap és véget ér a nyári vakáció. Szeptembertől megtelnek az iskolák és utcák gyerekekkel. A reggeli és délutáni órákban sokkal többen közlekednek majd gyalogosan, kerékpárral vagy rollerrel. Mint minden évben most is igyekeznek felkészülni erre az időszakra a rendőrség, polgárőrség és a városi rendészet munkatársai. Tegnap délután az iskolakezdéshez kapcsolódó forgalmi helyzetről egyeztettek az illetékesek az Ózdi Rendőrkapitányságon.

„A tanévkezdési kampány keretében a társszervekkel együtt, polgárőrséggel, város rendészettel, ezen oktatási intézmények előtt található gyalogátkelő helyeket fog biztosítani a tanítás megkezdése, illetve befejezését követően. Itt hívnám fel a közlekedők figyelmét, mind a gyalogos közlekedésben résztvevőkét, mind a gépjármű közlekedésben résztvevőkét, hogy a szabályokat fokozottan tartsák be” – hangsúlyozta Soós Attila, az Ózdi Rendőrkapitányság kapitányságvezetője.

A nyár után szükség van egy kis időre ahhoz, hogy mindenki visszarázódjon a megszokott hétköznapokba. Ez az időszak több szempontból is veszélyeket rejthet a gyermekek számára, ezért az egyenruhások kiemelt figyelmet fordítanak az iskolák környékére. Cél, hogy gördülékenyen, zökkenőmentesen menjen a közlekedés. A parkolás is különös figyelmet igényel. A szabálytalan megállás torlódást és bonyodalmat okozhat. Ezért arra kérik a szülőket, hogy mindig szabályosan parkoljanak, még akkor is, ha ez néhány perces gyaloglással jár.

„Gyakorlatilag segítjük a forgalomirányítást, illetve az úttesten való áthaladást a gyereknek. Nagyon sok iskolánál autóval hozzák a gyerekeket, ott általában dugó keletkezik, így próbáljuk a szülőket is abba az irányba terelni, hogy ezt hogy tudják zökkenőmentesen kivitelezni, hogy mindenki balesetmentesen eljusson az iskolába és elkezdje a tanévet” – mondta Varga Gábor, az Ózd és Térsége Polgárőr Egyesület elnöke.

Fontos az is, hogy ne az utolsó pillanatban essünk be az iskolába, érdemes időben elindulni. A nyugodt, kiegyensúlyozott, stresszmentes közlekedés csökkenti a balesetek kockázatát. A járművezetőknek is fel kell készülniük a megnövekvő közúti forgalomra. Az iskolák közelében fokozott figyelemmel, és a megszokottnál lassabb tempóban érdemes közlekedniük. Lassítani kell, elsőbbséget adni és türelmesebbnek lenni.

Legfrissebbek

Probléma bejelentése: honlap@ozd.hu
Készült a DÁP Design System felhsználásával badge
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2025 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.