Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Közlekedés » Belehajtott hátulról a kukásautóba – a tűzoltók feszítővassal szabadították ki a az utast a járműből
A baleset nyomai jól láthatóak az úton.

Belehajtott hátulról a kukásautóba – a tűzoltók feszítővassal szabadították ki a az utast a járműből

Olvasási idő: perc

Helyszínelés nyomai láthatóak a Bolyki főút 33. szám előtt. Egy szemétszállító autóba hajtott a Suzuki sofőrje.

„Kollégáink épp ürítést végeztek az út szélén szabályosan parkolva, amikor is egy Suzuki típusú személyautó hátulról beléjük csapódott. Az eddigi információink szerint a személyautó sofőrjét elvakította a nap, emiatt nem látta autónkat. Óriási szerencséje volt azonban a bal oldalon utazó kollégánknak, aki a munkavégzése miatt pár másodperccel az ütközés előtt lépett le a helyéről. Ennek köszönheti, hogy megúszta komolyabb sérülések nélkül ezt az incidenst” – mondta Mida Gábor, a ZV Zöld Völgy Nonprofit Kft. IT és kommunikációs vezetője.

Helyszínen szerzett információink szerint az autóban ketten utaztak, a jobb egyben helyet foglaló személy biztonsági öve nem volt becsatolva. Az Ózdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság egységeit reggel hét óra előtt pár perccel riasztották az esethez.

„Egy autóval, hat fővel vonultunk. A helyszínen kollégáim azt tapasztalták, hogy egy teherautó, valamint egy személyautó ütközött. Az ütközés következtében egy fő könnyebben sérült, illetve egy személy súlyos sérüléseket szenvedett, akit kollégáim feszítővas segítségével emeltek ki az autóból, illetve adtak át a mentőszolgálat szakembereinek” – nyilatkozta Czene Zsolt, az Ózdi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság megbízott tűzoltóparancsnoka.

A sofőrt és utasát is az ózdi kórházba szállították.

Letarolta az ingatlan kocsibeállóját a Hangony felé közlekedő autós és az árokban állt meg. Az eset ma nem sokkal később történt. A középkorú férfi egyedül utazott, az autóban a légzsákok kinyíltak, de nem sérült meg senki. A balesetek körülményeit az Ózdi Rendőrkapitányság igazgatási rendészeti osztálya szabálysértési eljárás keretében vizsgálja. Egyébként február végén szinte pont itt történt közlekedési baleset, az ütközést akkor az egyik családi ház biztonsági kamerája rögzítette. Nem árt óvatosan, körültekintően közlekedni ezen a szakaszon. A rendőrség felhívja a figyelmet a közúti közlekedési szabályok maradéktalan betartására.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.