
Múlt pénteken az Országgyűlési Egyéni Választókerületi Választási Bizottság tagjai letették és aláírták esküjüket a polgármester előtt, majd átvették megbízóleveleiket. A képviselő-testület csütörtökön szavazott személyükről zárt ülés keretében. Összesen öten, tagként dr. Mustos Lajos, dr. Kocska Péter, Tamasikné dr. Török Valéria Róza, póttagként pedig Hajdu István Józsefné és Dérné Hajdu Judit alkotják a bizottságot. Alakuló ülésüket holnap délután tartják.
„2010-től működök velük együtt, mint jegyző. Tapasztalt ügyvéd kollégákról van szó. Nagy tudású, komoly tapasztalattal rendelkező emberek, és a 2×2=4 józanságán állnak. A HVB-be pedig elsősorban olyan, közigazgatási tapasztalattal rendelkező, régi kollégákat választottunk, akik szintén nagyon sokat dolgoztak a választásban, legalább ötször vagy nyolcszor vettek részt jegyzőkönyvvezetőként vagy más feladatokban” – mondta dr. Almási Csaba, jegyző.
A Helyi Választási Bizottság tagjai tegnap délután gyűltek össze a Polgármesteri Hivatal jegyzői tárgyalójában. Dr. Almási Csaba felvázolta, hogy a választási eljárásról szóló törvényt idén január elsejétől módosították, emiatt van szükség két különböző bizottság felállítására. Ezután a HVB a képviselő-testületi ülésen megválasztott tagjai is elmondták és aláírták esküjüket, majd a jegyzőtől átvették megbízóleveleiket. Három tagja Sárossyné Szabó Ilona, Turcsányi Adrienn és Tengely Istvánné, póttagjai pedig Hegedűs Emma és Belányi Erzsébet. Elnöknek Sárossyné Szabó Ilonát, elnökhelyettesnek pedig Turcsányi Adriennt választották alakuló ülésükön.
„Ha az országgyűlési választáson 2026. április 12-én este, mielőtt eredmény lenne, százegy, vagy annál kevesebb a különbség, akkor a második helyezett kérheti azt, hogy újraszámlálják. Az újraszámlálás ebben az esetben minden bizonyítási eljárás nélkül, minden bizonyíték nélkül kötelező, és ezt a feladatot a választási eljárásról szóló törvény a HVB-re delegálja” – tette hozzá dr. Almási Csaba, jegyző.
A jegyző kiemelte, hogy ha ugyanazon személyek alkotnák mindkét bizottságot, az nem lenne működőképes, ezért volt szükség egy új összetételű HVB-re. Ha nem a választás napján, hanem később, az összes szavazat összeszámlálása után alakul ki szoros verseny, akkor viszont már az OEVB feladata lesz tisztázni a végeredményt.






