Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Kultúra » Családi napot tartottak Táblában – Arcfestés, ugrálóvár és árusok
Körtáncot járnak.

Családi napot tartottak Táblában – Arcfestés, ugrálóvár és árusok

Olvasási idő: perc

Körtáncot jártak a gyerekek a Táblai Családi Napon, amely idén is népszerű közösségi eseménynek bizonyult a környéken. A szervezők ezúttal is változatos programokkal készültek a legkisebbeknek. Arcfestés, csillámtetoválás, ugrálóvár és kézműves foglalkozások is várták a gyerekeket a Virág úti focipályán. A rendezvény célja az volt, hogy helyieknek nyújtsanak kikapcsolódási lehetőséget. A program megvalósításában helyi civil szervezetek, az egyház és önkéntesek is részt vettek.

„Számomra minden nagyon fontos, ami a területünkön történik. Legelsősorban azért fontos, hogy az itt élő gyermekek is hozzájussanak azokhoz a szórakozási lehetőségekhez, amihez a városban hozzáférnek, hiszen nálunk nagyon sokan nem tudnak följutni a városi rendezvényekre, és az itt jelenlévő gyerekek nagy örömmel fogadják ezeket. Megtapasztaltuk, hogy igénylik is és nagyon boldogok, és ez minket is boldoggá tesz” – mondta Bertáné Várnay Ilona, területi képviselő.

A szervezők hangsúlyozták: a rendezvény csak összefogással valósulhat meg. Az alapítvány, a református egyház, a női klub és több támogató is hozzájárult a sikerhez, az étel-ital ellátásig mindenben szerepet vállaltak.

„Ez már egy második ízben megrendezett gyereknap, tavaly már volt egy főpróbánk, úgyhogy nagyjából tudtuk, hogy mi az igény a gyerekek részéről, anyagi támogatást kaptunk a Neutriktól, hogy meg tudjuk szervezni a gyereknapunkat, a családi napot. Nagyon nagy mértékben hozzájárult a Dóczi Antal Diakónia Ház, az elektromos áram, meg sok egyéb munkában való részvételben. Nagyon nagy köszönetet kell, hogy mondjunk a református egyház alapítványának. Velünk itt a területen egy társalapítvány, akikkel közösen tudunk munkát végezni” – emelte ki Kohári Andrásné, a Tábla Fejlesztésért Alapítvány vezetője.

A rendezvényen kutyás bemutató, ügyességi játékok és kreatív foglalkozások is színesítették a kínálatot. A gyerekeket hot-doggal, szörppel és fagyival is megvendégelték. A szervezők szerint a családi nap célja nemcsak a szórakoztatás, hanem a közösség erősítése is volt. A hagyományt a jövőben is folytatnák, egyre több támogató bevonásával.

Legfrissebbek

Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.