
Katasztrofális, borzasztó a szakorvoshiány a megyében, ezzel együtt az Ózdi Almási Balogh Pál Kórházban is – dr. Bélteczki János lesz a ma esti Háttér vendége. A főigazgató szerint a megfelelő szakszemélyzet hiánya szintén nagy problémát jelent, az ózdi kórházban például szülésznőkből is nagyon kevés van. Nem csak a kórházak vannak bajban, a házi gyermekorvosok egyre csökkenő száma is aggodalomra ad okot. Az utóbbi hetekben felröppent hír, miszerint bezár a Gyermekosztály, nem igaz. Négy ott dolgozó orvos közül hárman nyugdíjas korúak voltak, közülük ketten véglegesen nyugdíjba mentek. Így nem volt fenntartható az osztály működése, ezért több megoldást is kitaláltak a megmentésére, volt, amit az Országos Kórházi Főigazgatóság utasított el. A megszüntetése viszont a szülészetre gyakorolt hatásában is megmutatkozott volna, hiszen ott is szükség van gyermekorvosra: hétvégén a kazincbarcikai körzetből is ide érkeznek a kismamák. Emellett sem emberi, sem szakmai szempontok szerint nem tartották jó ötletnek minden járó- és fekvőbeteg gyermeket Miskolcra küldeni. Mégis született egy egyelőre ideiglenes megoldás.
„Júliusra már meg is van a beosztás, ez egészen bizonyos. Augusztustól, hogy ha tudunk még embert találni, akkor tovább tudjuk vinni a hónap mind a 31 napján az ellátást. Amennyiben nem, akkor is elegendő a humánerőforrás arra, hogy három hétig legyen, és akkor egy hét lenne, amikor nem kerülne ózdi ellátásra beteg, hanem tovább kerülne Miskolcra. Mégsem szűnik meg az osztály, folyamatosan dolgozunk ezen a dolgon, tehát ha emberhez jutunk, akkor természetesen kiterjesztjük” – tette hozzá dr. Bélteczki János, az Ózdi Almási Balogh Pál Kórház főigazgatója.


