Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Város » Szabján Béláné Erzsike nénit köszöntötte 90. születésnapján Ózd város vezetése
Alpolgármester asszony átadja az emléklapot az ünnepeltnek.

Szabján Béláné Erzsike nénit köszöntötte 90. születésnapján Ózd város vezetése

Olvasási idő: perc

Gyertya a tortán, virág az asztalon. Lakótársakkal telt meg a közösségi tér a Szent István Úti Idősotthonban. Szabján Bélánét sokak úgy ismerhették, mint Elza néni, aki optikusként dolgozott. Ma ünnepeli kilencvenedik születésnapját.

Marosréti-Zsuponnyó Anett alpolgármester és Zubor László a terület képviselője köszöntötte a hölgyet az önkormányzat nevében. Ahogy az lenni szokott most is virágcsokort és emléklapot adtak át az ünnepeltnek.

„Erzsike nénit jöttünk köszönteni kilencvenedik születésnapja alkalmából. Nagyon sok boldogságot, erőt és egészséget kívántunk neki” – mondta Zubor László, területi képviselő.

Az összegyűltek közösen énekeltek is neki. Erzsike néni tavaly januárban költözött be az intézménybe. A dolgozók szerint szobatársával nagyon jó kapcsolatot ápol, az első perctől kezdve jól kijönnek.

„Nagyon szívesen üldögél a teraszon, amikor az időjárás megengedi, és akkor ott a többiekkel beszélget, az emeleti lakókkal elsődlegesen már nagyon nem jár ki, illetve nem szokta úgymond elhagyni az intézményt, és nem is olyan régen egy súlyos betegségből épült fel, és hála Istennek szerencsére annyira fel tudott erősödni, hogy újra járókerettel tud járni, ki tud jönni étkezésekkor is, nagyon reméljük, hogy ez még nagyon-nagyon sokáig így fog maradni” – nyilatkozta Vaszlik Mónika, a Szent István Úti Idősotthon egységvezetője.

Az ünnepelt nem édesszájú, azonban így is nagyon ízlett neki a torta. Elmondta, hogy ő inkább kelt tésztás süteményeket készített szívesen. Az intézmény dolgozói remélik, hogy tíz év múlva is közösen ünnepelhetnek majd Erzsike nénivel.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.