Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Város » Adj egy csepp reményt!
Adj egy csepp reményt!

Adj egy csepp reményt!

Olvasási idő: perc

Az „Adj egy csepp reményt!” elnevezésű civil véradásra fiatalok és idősebbek egyaránt érkeztek. Szakemberek gondoskodtak arról, hogy minden gördülékenyen történjen. A véradás előtt egészségügyi vizsgálat és állapotfelmérés várta a jelentkezőket, majd néhány perc alatt megtörtént a vérvétel.

„A XIV. Civil Véradó Hét van a véradás tekintetében. Egész héten a civil egyesülettel közösen szerveztük a véradásokat a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat. Ez arra hívja fel a figyelmet, hogy minél többen halljunk a véradásnak a fontosságáról, és hogy jöjjünk segíteni, mert minden ember három életet ment egy véradásával. Köszönjük ezúttal is a civileknek, hogy jönnek és vért adnak” – mondta Kása-Buth Fanni, a Magyar Vöröskereszt Észak-Borsod Területi Szervezetének területi munkatársa.

A mostani alkalom is bizonyította, hogy az ózdiak szívügye a segítségnyújtás, hiszen a felhívásra sokan jelentkeztek.

„Én még csak másodjára adok vért, először is a szüleim motiválására mentem el vért adni, akkor még az iskolánkban. Akkor még nem is igazán értettem, hogy miért is jó ez, azonban amikor megkaptam az sms-t, hogy valakinek tudtam segíteni ezáltal, hogy vért adtam, nagyon jó érzéssel töltött el, és akkor döntöttem el, hogy rendszeres véradó szeretnék majd lenni” – nyilatkozta Keresztes-Nagy Dorina.

A véradók között voltak, akik rendszeres véradók, de voltak olyanok is, akik most először vállalták az önkéntes segítségnyújtást.

„Igazából ez lenne az első véradásom. Fontos dolog, mert sokaknak ezzel lehet segíteni, akik olyan betegek, hogy vérre van szükségük, illetve vérből egyéb más gyógyszerek is készülhetnek, amik segíthetik az emberek életét” – emelte ki Garics András.

A résztvevők szerint természetes, hogy aki teheti segít, hiszen bármikor kerülhetünk olyan helyzetbe, amikor nekünk, vagy szeretteinknek van szükség vérre.

„Többszörös véradó vagyok, amikor hívnak, akkor természetesen jövök, ha a szolgálat megengedi. Azért tartom fontosnak, mert az embereknek a segítség bármikor kellhet, ugyanúgy nekem is, és én is számítok a segítségre” – hangsúlyozta Török Gergely.

Az „Adj egy csepp reményt!” program ismét bebizonyította, hogy néhány perc ráfordított idő és önzetlen segítség elegendő ahhoz, hogy másokon segíthessünk. A szervezők bíznak abban, hogy a jövőben egyre többen csatlakoznak majd a véradók közösségéhez. Természetesen ezúttal sem maradt el a gondoskodás és a figyelmesség, hiszen a segíteni érkező önkénteseket csokoládéval, kávéval és teával kínálták, hogy a véradás után pótolhassák az energiát. Emellett az Esély és Részvétel Közhasznú Egyesület Civil Szolgáltató Központja ajándékcsomagokkal is kedveskedett.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.