
Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel 40 fő adta le igényét. A program több mint két év előkészítést követően indulhat el a városban. A szervezők több osztópontot alakítottak ki, hogy a jogosultak a lakóhelyük közelében vehessék át az ételt. A szolgáltatás elérhető lesz az Árpád vezér úton a régi Bükk Étteremben, Szennán a Hetes Presszónál, Táblában a védőnői rendelőnél, Sajóvárkonyon a Coop közelében, valamint Farkaslyukban és Hódoscsépányon is.
„Most már nagyon úgy tűnik, hogy a vége felé vagyunk, már az igényfelmérések történnek, én nagyon nagyon bízom benne, hogy itt Csépányon-Somsályon a mi körzetünkbe is nagyon sok embernek és családnak tudunk segíteni, hiszen sajnos nagyon sokan vannak, akik nagyon kevés pénzből élnek. Én örülök neki és buzdítok minden honfitársamat, hogy minél többen jöjjenek el és regisztráljanak, éljenek a lehetőséggel, hiszen ingyen van” – mondta Csépányi Róbert, területi képviselő.
A program célja a szociálisan rászoruló csoportok támogatása, elsősorban idősek, egészségi állapotuk miatt segítségre szorulók, illetve alacsony jövedelműek számára.
„Egyedül vagyok már nagyon régóta, beteges vagyok, és nem mindig tudom magam ellátni, ezért szerettem volna, ha így megoldható” – nyilatkozta Koós Béláné.
A Nyitott Ajtó Baptista Központ több mint 15 éve végez szociális étkeztetést a régióban.
„Tulajdonképpen itt a régióban egy csökkentett formáját ismertük fel a szükséglet alapján, és próbáljuk ezt biztosítani, hisz az itt élő emberek nem biztos, hogy mindenki meg tudná fizetni, és szeretnék kifizetni akár a kiszállításnak a díját, ezért az egytálételes étel mellett döntöttünk, és ezt tudjuk önköltségi áron, ami azt jelenti, hogy állami támogatást veszünk igénybe, így nem kérünk térítési díjat” – tette hozzá Bódis Sámuel, a Nyitott Ajtó Baptista Központ ügyvezető-főigazgatója.
A várossal kötött megállapodás akár ötezer ember ellátását is lehetővé teheti, a szolgáltatás azonban várhatóan fokozatosan épül majd fel.
„Két év ment el, hogy az engedélyeket beszerezze a cég, valamint az épületeket osztó helyeket kialakítsa. Fontos, hogy három feltételrendszer az alapvető feltétele, hogy valaki egytálételt kapjon, ezt hangsúlyozom, nem oldja meg az étkeztetést, de segít a rászorulókon. A három feltétel alapvetően 65 év feletti korhatár, valamint a 47 ezer forint egy főre jutó jövedelem és természetesen az egészségi állapot” – emelte ki Kiss Sándor, kabinetvezető.
A jelentkezés folyamatos. Az igényeket az Október 23. téri irodában, valamint az osztópontokon lehet leadni. A jogosultság elbírálásához egyes esetekben jövedelemigazolásra vagy orvosi dokumentumokra is szükség lehet.
„A városban a Nyitott Ajtó Baptista Központ több ponton fog tudni egytálételt, egy tál meleg ételt osztani. Ezekre most van folyamatban a regisztráció. Az én területem itt a Bolyki területen holnap 11 és 13 óra között lesz lehetőség, hogy regisztráljanak” – hangsúlyozta Angyal Béla, területi képviselő.
A szervezők azt remélik, hogy a program minél több olyan emberhez jut el, akinek segítséget jelent a napi egyszeri meleg étel biztosítása a mindennapokban. A program várhatóan az igények felmérése után hamarosan elkezdődhet.








