Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Kultúra » Zenei koncertekkel köszöntötték az új évet a Civil Házban
A Sunrise zenekar tagjai fellépés közben.

Zenei koncertekkel köszöntötték az új évet a Civil Házban

Olvasási idő: perc

Ír kocsmazene, akusztikus dallamok és Cseh Tamás számai is felcsendültek az újévi koncerten péntek este a Civil Ház nagytermében. Több zenekedvelő is ellátogatott az eseményre, így hamar megtelt a terem. A belépés díjtalan volt, de a szervezők adománygyűjtő dobozt helyeztek el a bejáratnál. A felajánlásokat pedig a Bárka Színpad és Műhely Kulturális Egyesület kapja majd.

„Úgy volt, hogy egyedül játszom egy komplett műsort, de aztán beugrott, hogy van egy Sunrise és egy ír kocsmazenét játszó zenekar is Ózdon. Így lett három zenekar estére. Kíváncsi leszek, ötvöződnek a zenei stílusok, mert ugye Cseh Tamás az Cseh Tamás, a Highland Bastards az ír, a Sunrise pedig blues-rock” – mondta Verebélyi Zoltán, főszervező.

Elsőként a Highland Bastards lépett fel. Az ír kocsmazenét játszó zenekar a legnépszerűbb ír dallamokkal és saját, közönségük által legkedveltebb slágeriekkel készült. A banda szeret közösen zenélni, ezért minden lehetőséget igyekeznek megragadni.

„Azért gondoltuk, hogy szívesen csatlakozunk ehhez az eseményhez, mert év elején azért jó zenélni, bárhol is legyünk. Főleg hogyha Ózdon meg tudunk mutatkozni, annak csak örülünk. Itt például még nem játszottunk, ez egy új helyszín nekünk” – nyilatkozta Puchreiner Gábor, a Highland Bastards gitárosa.

Majd a Sunrise lépett a színpadra, akik elsőként a Bonnie és Clyde című számukkal szórakoztatták a közönséget.

„A Sunrise zenekar tizenhat évvel ezelőtt kezdte a pályafutását és nagyon rövid időn belül áttértünk a feldolgozásokról a saját dalokra, úgyhogy most is saját dalok lesznek csak és kizárólag, amelyeket mi írtunk, magyar szöveggel” – emelte ki Nagy Péter Krisztián, a Sunrise vezetője.

Az est zárásaként Verebélyi Zoltán lépett fel Cseh Tamás számaival. Több dalt is előadott, voltak közte újabbak is, így idézték fel ezzel az akusztikus zenei koncerttel Cseh Tamást.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.