Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Közlekedés » Beindult a nyári gumiabroncsok átszerelési szezonja
Helyére kerül a kerék.

Beindult a nyári gumiabroncsok átszerelési szezonja

Olvasási idő: perc

A tavasz beköszöntével egyre többen cserélik vagy cseréltetik le a téli abroncsokat. Szakemberek szerint akkor érdemes váltani, ha a napi átlaghőmérséklet tartósan meghaladja a 7 fokot. Ajánlott az évszaknak megfelelő abroncsot felszerelni, azonban fontos odafigyelni azok állapotára is. Lényeges többek között a gumi gyártásának időpontja és profilmélység is.

„Komplett kerékcsere alkalmával mindenképpen érdemes az abroncsok centrírozását ellenőriztetni, hiszen nagyon sok bajtól megvédhet minket. Ilyen például a kormánymű rázás, futómű alkatrészeknek a kopása. Ellenőrizzük mindenféleképpen a profilmélységet, a nyári abroncsoknak legalább 3 mm felett kell hogy legyen a mintamélység. Ez alatt ugyanis már a vízen tapadásuk nem olyan az abroncsoknak, amilyennek kell lenniük” – mondta Gyöngyösi Zsolt, a Gyöngyösi Gumi Kft. ügyvezetője, tulajdonosa.

A közlekedési balesetek elkerülésében fontos szerepet játszik az évszaknak megfelelő abroncsok választása és azok minősége. Erre hívja fel a figyelmet az Ózdi Rendőrkapitányság munkatársa.

„Az Ózdi Rendőrkapitányság felhívja a lakosság figyelmét, hogy a beköszöntött jó időre való tekintettel téli gumiabroncsainkat már cseréljük le nyárira. Itt figyeljünk a megfelelő mintázatra, illetve a gumiabroncs megfelelő minőségére, mert a féktáv ebben az esetben megnőhet. Tehát gyakorlatilag a nyári meleg aszfalton a téli gumiabronccsal közlekedni már nem úgy tudunk, nem úgy tudunk fékezni” – tette hozzá Kiss Tamás, az Ózdi Rendőrkapitányság hivatalvezetője.

A gumikban a nyomást is rendszeresen ellenőrizni kell, és szükség esetén beállítani az adott autótípushoz. Érdemes tehát több mindenre odafigyelni az abroncsok cseréjénél, hogy se nekünk, se másoknak ne essen baja a közúti közlekedés során.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.