Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Város » Kerekasztal beszélgetést tartottak az Ózdi Új Esély Központban
A résztvevők tapasztalatokat cseréltek.

Kerekasztal beszélgetést tartottak az Ózdi Új Esély Központban

Olvasási idő: perc

A Baptista Tevékeny Szeretet Misszió Ózdi Új Esély Központjában konferenciát tartottak ma délelőtt. A szakmai megbeszélés a jelzőrendszer működéséről, a partnerek együttműködésének eredményeiről szólt leginkább, de a jövőbeli terveket is felvázolták a szakemberek.

„A szakmai napunk lényege, hogy a potenciális ellátórendszerek, akár egészségügy, akár a szociális ellátórendszer, hatóság, gyámhivatal, kormányhivatal, illetve egyéb külsős szakemberekkel egy olyan megbeszélést tudjunk tartani, amivel a munkánkat összehangoltabbá, sikeresebbé tudjuk tenni. Gondolok itt Ózd Város Önkormányzatára, az ÓTSZEGYII, mint a szociális ellátó rendszer, egészségügyi ellátórendszer, Egészségfejlesztési Iroda, Viola Alapítvány” – mondta Bobcsák Emese, a Baptista Tevékeny Szeretet Misszió Ózdi Új Esély Központ nappali ellátásvezetője.

„A Magyar Vöröskereszt és az Ózdi Roma Nemzetiségi Önkormányzat, mely vezetőjével mai napon íródik alá az együttműködési megállapodás” – folytatta Bobcsák Emese. A szakmai nap egyik előadója, Bodnár-Pásztor Edina a Baptista Tevékeny Szeretet Misszió működését, tevékenységét, szervezeti felépítését mutatta be. A konferenciát pozitívan értékelte a szakember, hiszen véleménye szerint a személyes kapcsolat rendkívül fontos.

„A mi szakmánkban, a mi területünkön kiemelten fontos egy-egy kliens, egy-egy személy szempontjából, hogy minél hatékonyabban, minél érzékenyebben tudjunk ehhez a területhez hozzányúlni, ezért kiemelten fontos, hogy amilyen területen csak lehet, kapcsolódása egy-egy személynek és egy-egy sorsnak, mi ennek érdekében valós személyeken alapuló ismeretségeken alapuló együttműködéseket tudjunk kialakítani. Ez egy kezdeti lépés lesz és szeretnénk, hogyha innentől gyakorlati és életszerű együttműködéssé válhatna ez a találkozás” – hangsúlyozta Bodnár-Pásztor Edina, az Új Esély Központok Észak-Magyarországi Régiójának regionális vezetője.

A Baptista Tevékeny Szeretet Misszió Ózdi Új Esély Központja 2021-ben nyitotta meg kapuit a szenvedély, illetve pszichiátriai problémákkal küzdők és hozzátartozóik számára. A hatékony működés céljából a szakemberek a jövőben negyedévente szeretnék kicserélni tapasztalataikat hasonló konferenciákon.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.