Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Város » Beszámoló a rendőrség 2024. évi munkájáról
A rendőrség képviselői az ülésen.

Beszámoló a rendőrség 2024. évi munkájáról

Olvasási idő: perc

Prevenciós előadások, bűncselekmények és online csalók felderítése, a közúti rend fenntartása. Ez csak néhány dolog, amit az Ózdi Rendőrkapitányság munkatársai végeznek a mindennapokban. A tavalyi munkájukról egy beszámolót nyújtottak be a képviselő-testületnek. Illetékességi területükhöz 43 település tartozik, amelyek lakosságszáma összesen 65 ezer fő. A dokumentumban több számadatot közöltek, amelyekről hosszasan beszélgettek a város vezetői.

„A kiemelten kezelt bűncselekmények száma 22.7 százalékkal emelkedett. A testi sértések 45.4 százalékkal emelkedtek. A súlyos testi sértések is 37.5 százalékkal emelkedtek. A lopások száma 39.2 százalékkal emelkedett. A vagyon elleni bűncselekmények közül kiemelkedő helyet foglaltak el a lakásbetörések” – emelte ki Csépányi Róbert, a Fidesz-KDNP frakcióvezetője.

Több lett a rablás és a magán, valamint közvagyon rongálása is, azonban csökkentek azok a bűncselekmények, amelyek kiskorúakat veszélyeztettek, de garázdaság is kevesebb volt. A beszámolóban azt is kifejtették, hogy az utóbbi években jelentősen megnőtt az online térben elkövetett csalások száma. Csépányi Róbert azt kérdezte a kapitányságvezetőtől, mit tett a rendőrség az emelkedések megfékezése érdekében.

„Ezek általában az esetek jelentős részében, hogy ha megnézzük a felderítési mutatót, eredményes befejezések. Nyilván törekedtünk arra mindig, hogy ezen bűncselekmények a kiemelt kategóriáknál a kellő visszatartó hatás érdekében az ügyek maximális felderítése elérhető legyen és a kollégák mindent megtettek e vonatkozásban” – mondta Soós Attila, az Ózdi Rendőrkapitányság kapitányságvezetője.

Hozzátette, ezek nem rossz eredmények, de azon vannak, hogy még jobb legyen. Létszámhelyzetük azonban megnehezíti ezt. Csák László képviselő szerint nem csak ez a probléma.

„Nagy a fluktuáció, öregedik az állomány, jelentős a létszámhiány. Ezen kívül már a szolgálatellátást erősen befolyásoló eszközhiány is felütötte a fejét. Erről is beszélni kell. Hallani rosszul működő rádiókról, kevés és elhasznált gépkocsiról, otthonról hozott nyomtatópapírról” – tette hozzá Csák László, önkormányzati képviselő.

A megnövekedett esetszámot azonban nem a rendőrség hibájának tartja.

„Az okok sokrétűek. A munkahelyek hiánya, a szegénység és a kilátástalanság. Ezeket a kiszolgáltatott embereket pedig a nagy politika kihasználja és kizsákmányolja” – fogalmazott Csák László, önkormányzati képviselő.

Szerencsi Árpád ezredes kifejtette, hogy a mai fiatalok nem szeretnének belépni egy ilyen hierarchikus rendszerbe, mint a rendőrség, így a meglévő erőkkel gazdálkodnak. Janiczak Dávid polgármester szerint a fizetésemeléssel lehet vonzóbbá tenni ezt a pályát.

„Minden pénz kérdése, mert az ember pénzből él. Olyan pályát akar választani, amiből a családját biztonságban el tudja tartani, tud valahova haladni az életben” – hangsúlyozta Janiczak Dávid, polgármester.

Kellóné Mezőtúri Márta képviselő szerint a munkahelyteremtés sok gondot megoldana.

„Én azt hiszem, hogy ha lesz több munkalehetőség Ózdon, az oktatás is országosan úgy lenne irányítva, hogy ne legyen sok kieső gyerek, akik nem tudnak mit kezdeni magukkal, akkor lehet, hogy ez egy kicsit visszaszorulna, mert könnyebb pénzkereseti lehetőség, hogy ellopom a motort a ház elől” – mondta Kellóné Mezőtúri Márta, önkormányzati képviselő.

Szóba került még többek között a közlekedés ellenőrzése és a DELTA program is.

„Egy ilyen beszámolónál azt szoktam kérni, hogy azt nézzék meg elsősorban, ami a helyi rendőrökön múlik és ők mit tesznek annak érdekében, hogy itt a dolgok élhetőek és jók legyenek, mert nagyon sokszor olyan dolgokat kérnek számon, amikről ők nem tehetnek” – tette hozzá Szerencsi Árpád, a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőr-főkapitányság rendészeti rendőrfőkapitány-helyettese.

A testület végül elfogadta a rendőrség beszámolóját.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.