Ózd Város hivatalos cimere
templom » 2. oldal

templom

Távoli kép az alkalomról.

Ózdon is csatlakoztak az egyházak vezetői a nemzetközi ökumenikus imahéthez

A nemzetközi ökumenikus imahét első alkalmára érkeztek az emberek a görögkatolikus templomba hétfőn délután. Az eseményen részt vevő egyházvezetők felolvastak a Szentírásból. Az idei imahét mottója János evangéliumából származik. „Hiszed-e ezt?” E köré a kérdés köré fonta gondolatait Szőke Gábor római katolikus plébános is. Ő tartotta az első vendég prédikációt. Lázár feltámasztásának története került előtérbe. […]

Koszorúk a világháborús hősök tiszteletére állított emlékmű talapzatánál.

A Don-kanyarnál elesett hősökre emlékeztek Szentsimonban

1943. január 12-én a szovjet vörös hadsereg támadást indított a Don-kanyarban, amely során a második magyar hadsereg mintegy százezer katonája vesztette életét. Városunkban idén is megemlékeztek az I. és II. világháborúban elesett hősökről. Délután a Gyári temetőben gyűltek össze a Gömöri Lovas és Népi Hagyományőrző Egyesület tagjai, valamint a JAG kadétjai, akik közösen rótták le […]

Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.