
Szombaton reggel ismét rengetegen látogattak ki a piacra. Sok családnál már hagyomány, hogy a hétvége első napját a húsos és zöldséges standoknál indítják, ezt követően a ruhás piacon is válogatnak a portékák között. Akik nagyon korán érkeztek, most találkozhattak az Ózdiakért és Ózdért Egyesület tagjaival is, akiktől egy kis ajándékot vehettek át.
„Mikulás nap alkalmából a képviselő társaimmal és az Ózdiakért és Ózdért Egyesület tagjaival kilátogattunk a piacra. Hoztunk jó sok szaloncukrot, amivel a kicsiket és a nagyokat egyaránt megkínáltuk. Jó volt látni, ahogy a szürke hétköznapokban elmosolyodnak az emberek és örülnek a kis kedvességnek. Szeretünk minden évben egy-egy ilyen alkalmat létrehozni” – mondta Janiczak Dávid, polgármester.
Sokan egy kis beszélgetésre is megálltak, hiszen az ilyen alkalmakkor lehetőség nyílik arra, hogy városunk polgármesterével és a területi képviselőkkel is személyesen válthasson a lakosság pár mondatot. A kis meglepetést pedig mindenki szeretettel fogadta.
A sok-sok vásárlónak köszönhetően a kis mikulás csomagokat gyakran kellett újratölteni. A színes papírokban megtalálhatók voltak a klasszikus zselés szaloncukrok, valamint több ízből is válogathattak az arra járók.
„A zselés a kedvencünk. Most pedig kaptunk zseléset, kókuszosat és rumosat is” – nyilatkozta Varga Klaudia.
A képviselők pedig nem csak a cukrokkal kedveskedtek. A legtöbben mikulás sapkát vagy éppen csilingelő hajráfot viseltek. A gyermekek legelőször ezekre a piros kiegészítőkre figyeltek fel, azonban a felnőtteknek is mosolyt csaltak az arcukra ezekkel a ruhadarabokkal.
„Nemcsak a gyerekeknek, hanem a felnőtteknek is szüksége van a mindennapokban a kis örömre és az odafigyelésre, és örülünk, ha mosolyt és boldogságot látunk az embereken” – hangsúlyozta Marosréti-Zsuponyó Anett, alpolgármester.
Erre az apró figyelmességre már nem először került sor városunkban. A tervek szerint jövőre is készülnek a szervezők ilyen akciókkal. A cél pedig az, hogy megtörjék a mindennapok monotonitását és arra késztessék a lakosságot is, hogy legyünk kedvesek és előzékenyek embertársainkkal, hiszen egy jó szó és egy szeretetteljes gesztus mindenkinek jól esik.















