Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Város » Virágzó domboldal – Levendulaszüretre várták az ózdiakat a Győzelem úti kertészetbe
Levendulát szüretelnek.

Virágzó domboldal – Levendulaszüretre várták az ózdiakat a Győzelem úti kertészetbe

Olvasási idő: perc

A tűző napsütés és a kánikula sem tántorította el a levendulaszedőket az ÓVI Szedd magad akciójától, amelyet már évek óta megtartanak. Tegnap és ma délután ugyanis 2 és 6 óra között várták a Győzelem úti kertészetben azokat, akik egy kis illatot szerettek volna csempészni otthonaikba. A látogatók a helyszínen kapható aratótáskába szedhették a virágokat az ott biztosított ollókkal. Az ÓVI dolgozói mindenkinek elmondták a vágás szabályait.

„Mi azért vagyunk itt, mint segítők, hogy a vevőkörünknek megmutassuk, hogy a virágnak a szárát kell levágni, és nem a termőt. Mert ha a termőt megsértik, sajnos a virág jövőre elszárad, és jövőre nem lesz virág. Annál kevesebb lesz a virághozam, ha nem figyelünk oda” – mondta Barócsi Lajosné, az Ózdi Városüzemeltető Intézmény közfoglalkoztatottja.

Az itt leszedett levendulát sokan díszítésre, illatosításra használják, a virág ugyanis még a levágás után is hosszú ideig ontja magából aromáját. Volt azonban a látogatók között olyan is, aki tervei szerint a többség számára talán meglepő módon használja fel a tiszta virágokat.

„Azért jöttünk, mert hallottuk, hogy jó kis program van. A gyerekeknek van ilyen kis kézműveskedés, tudnak rajzolni, gyöngyöt fűzni, és azt nagyon szeretik. Közben mi is tudunk egy kis levendulát szedni. Szeretnék majd belőle egy kis levendulaszörpöt készíteni, mert nagyon szeretjük, és azért az otthon készült levendulaszörp sokkal jobb, mint a bolti” – nyilatkozta Csuhányné Berki Ibolya.

Időigényes munka a levendulaszörp-készítés, hiszen a szárról egyesével kell leszedni az apró virágokat, de Ibolya azt mondja, megéri, mert nagyon finom. Amellett, hogy a szüreten a gyerekeknek is kínáltak programokat a sátrak árnyékában, az Ózdi Városüzemeltető Intézmény varrodájában készült levendulás és egyéb gyógynövényes termékeket is meg lehetett vásárolni egy külön standon. Sőt, a helyszínen az intézmény dolgozói koszorúkat is készítettek. A látogatottság az elmúlt évekhez hasonló volt a két nap alatt.

Legfrissebbek

A következő napokban is marad az extrém hőség.

Rendkívüli lépések a hőség miatt

A következő napokban is marad az extrém hőség. A napi középhőmérséklet meghaladhatja a 29 fokot, napközben pedig helyenként 40 fok feletti hőmérséklet is várható. Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Zrt.…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.