Ózd Város hivatalos cimere
Hírek » Város » Sztrájk a Wellisben
Totál kép a gyárról.

Sztrájk a Wellisben

Olvasási idő: perc

Leálltak a gyártással, sztrájkoltak a Wellis dolgozói. Ma a fizikai állomány egy része nem vette fel a munkát, mert egy korábban járó pótlékot megvont tőlük a vezetőség. Ez egy eladásból, jelenlétből és teljesítményből összeadódó bónusz, ami a fizikai dolgozóknak járt. Azt mondták, eleinte megkapták a 100 százalékot, majd ezt hatvanra csökkentették és most teljesen elvették. Ez bér alapján mindenkinek eltérő összeg volt. Levélben kerestük meg a céget, hogy megtudjuk, mi történt pontosan. Közleményükben azt írták, hogy:

„Szeretnénk leszögezni, hogy a Wellis Magyarország Zrt. a saját belső szabályait és a törvényben előírt béreket, pótlékokat ahogy eddig is, úgy a jövőben is maradéktalanul betartja és kifizeti, illetve minden adót és járulékot megfizet a foglalkoztatás után.”

Kiemelték továbbá, hogy 2025-ben dolgozóik alapbérét átlagosan 10%-kal megemelték, amely emelés meghaladja az országos átlagot.

Legfrissebbek

Szennai helyszín

Egytálétel-program, segítség a rászorulóknak

Megkezdődött az igények felmérése az induló egytálétel-programhoz Ózdon. Hódoscsépányon az óvoda melletti épületben várták tegnap azokat, akik személyesen szerették volna leadni jelentkezésüket a szolgáltatásra. Itt is és Táblában is közel…
Read more
A kamionmosó épülete már célegyenesben.

Célegyenesben a kamionparkoló kialakítása

Három héttel ezelőtt még csak félig állt a kamionmosó épülete, a villanyoszlopok a földön feküdtek, a portaépületnek pedig nyoma sem volt. Azóta azonban látványos előrelépés történt a kamionparkoló építésénél. Ma…
Read more
Probléma bejelentése az oldallal kapcsolatban: honlap@ozd.hu

Állampolgári bejelentés: problemak@ozd.hu
Az oldalt tervezte és kivitelezte: Máté István

Copyright © 2026 Ózd Város Önkormányzata. Minden jog fenntartva.