Újra az ÓVTV vendége volt Szijjártó Péter - Városunk fejlődését továbbra is szem előtt tartja Magyarország Kormánya
Város
2022. ápr. 21.

Újra az ÓVTV vendége volt Szijjártó Péter - Városunk fejlődését továbbra is szem előtt tartja Magyarország Kormánya

Februári látogatása után újra városunkba érkezett a külgazdasági és külügyminiszter.

Hivatalos programja ugyan nem volt, de ismét a városi televízió szerkesztőségébe látogatott, ahol Bukovinszky Zsolt vendége volt a Háttérben. A Szijjártó Péterrel készült beszélgetést teljes egészében ma este 19 óra 30 perctől az Ózdi Krónika után láthatják. A külügyminiszter a televízió épületéhez érkezve rövid eszmecserét folytatott Janiczak Dávid polgármesterrel, majd Riz Gábor országgyűlési képviselő, miniszteri biztos kíséretében a stúdió felé vették az irányt. A beszélgetés egyik központi témája volt az országgyűlési képviselő választás. A politikus köszönetét fejezte ki a szavazók felé, majd azt is hangsúlyozta, hogy az eredmény amellett, hogy felhatalmazást ad számukra, felelősséget is jelent. Ózd a közelmúltban 500 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kapott Magyarország Kormányától. Szijjártó Péter a Háttérben kiemelte, hogy városunk fejlődését továbbra is szem előtt tartják. Az adásban szó volt arról is, hogy az Ózdra betelepülő lehetséges beruházókkal folyamatosan zajlanak az egyeztetések.

„Megállapodtunk a Wellissel arról, hogy egy újabb fejlesztésbe vághatja bele a városban a fejszéjét. Már volt egy nyolcmilliárdos fejlesztés, utána egy kétmilliárdos, ennek ürügyén voltam itt legutóbb. Most reménykedünk abban, hogy egy újabb beruházásról meg tudunk állapodni. Egy liechtensteini cég nagyon közel van ahhoz, hogy megállapodjunk vele ózdi beruházásról. A beruházás ösztönzési ügynökségtől itt jártak a kollégáim, felmérték azokat a területeket, ahová beruházásokat lehet hozni. Megindítjuk az útfejlesztést Bátonyterenye irányába. A következő években a választópolgárok látni fogják, hogy igazán jó döntést hoztak” - mondta Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter.