Kátyúznak a Munkás úton a Magyar Közút szakemberei
Város
2022. máj. 5.

Kátyúznak a Munkás úton a Magyar Közút szakemberei

Városunk egyik legforgalmasabb szakaszán javítják a burkolathibákat a Magyar Közút Nonprofit Zrt. dolgozói.

A Munkás úton ma reggel jelentek meg a szakemberek, ezért itt célszerű fokozott óvatossággal, odafigyeléssel közlekedni. Először kijelölték a legkritikusabb területeket, majd kivágták a hibás részeket, ezt követően pedig eltávolították a törmelékeket. Majd olyan emulziós anyaggal kezelték a felületet, amely a tapadást segíti elő. Három és fél tonna aszfaltot terveznek bedolgozni ma és a következő napokban.

Az ütemterv szerint Farkaslyuk felé folytatják a tereprendezést. Ózd útjait számos helyen tarkítják repedések és kátyúk. A vállalat munkatársai pedig azon vannak, hogy a kezelésükbe tartozó szakaszokat karbantartsák, bár a mostani felújításnak másik apropója is van. Május 14-én ugyanis Ózdra látogat hazánk kerékpáros körversenye a Tour de Hongrie. A megmérettetés negyedik szakaszán ér településünkre a mezőny. Ezért is lényeges, hogy minél optimálisabb körülmények fogadják a sportembereket. Jövőhét szombaton délután fél háromtól útlezárásokra is számítani kell emiatt.