A végéhez közeledik a templomfelújítás.
Hírek
2022. szept. 15.

A végéhez közeledik a templomfelújítás.

Hamarosan befejeződik az Ózd-Sajóvárkonyi Református Egyházközség Templomának rekonstrukciója.

Egy pályázatnak köszönhetően több mint tizenegy millió forintból sikerült felújítani az épületet. A külső munkálatok nagy része már elkészült, jelenleg a gyülekezet lelkésze, a tagok és a Dóczi Antal Diakóniai Ház lakói közösen összefogva tisztítják meg a belső teret.

Négy gyülekezet adott be sikeres pályázatot Ózdon, amelynek köszönhetően templomok újulhattak meg. Három ebből korábban elkészült, most pedig már az Ózd-Sajóvárkonyi Református Templom munkálatai is a végéhez közelednek

„Tulajdonképpen eléggé rendben volt még ez ahhoz képest, de ezek a munkálatok időszerűek voltak. Itt eltelt 30-40 év és nem voltak rajta ilyenek csinálva.” - mondta Kasza Bálint, gondnok

Több mint tizenegy millió forintot nyertek el, amelyből többek között felújították a teljes tetőszerkezetet. A torony régi palaborítását is egy modern, strapabíró lemez fedésre cserélték. Kívül új csatornázást és korszerű fa nyílászárókat kapott az épület. A belső terek felújításának terveit azonban az infláció miatt módosítani kellett, hogy beleférjenek a keretbe. Szeretnének később egy külső szigetelést is adni az épületnek, amelyhez Csutor László területi képviselő is hozzá kíván majd járulni.

„Én úgy gondolom, hogy a területnek szüksége is volt erre. Szerintem egyre többen gondolják úgy, hogy valakihez tartozni kell. Ez a valaki lehet, hogy egy embernek a családja, de van akinek az Istenhez kell tartoznia és szerintem itt meg fogja találni azt a közösséget és szívesen el fognak járni az emberek egy felújított templomba.” - nyilatkozott Csutor László, a terület képviselője

Korszerűsítésen ment keresztül továbbá a villamoshálózat és a fűtési rendszer. Az új nyílászáróknak köszönhetően pedig még energiatakarékosabbá vált az üzemeltetés. A templomba bekerült még egy új szószék is. A bejárati ajtót is lecserélték, amelynek megrendelésekor fő szempont volt az akadálymentesség. A cél, hogy a felújítás során megmaradjon a templomi jelleg.

„Azok, akik ide szoktak jönni azt mondják, hogy olyan ez a templom, mint egy kis ékszerdoboz és aki ide jön, az otthon érzi magát. Olyan melegséget, olyan szeretetet sugároz és ezt a hangulatot, hogy Isten szeretete körbe vesz itt bennünket, ezt még inkább szerettük volna erősíteni és Isten kegyelmét hirdetni ezáltal is. Bízunk benne, hogy mind a városnak, mind pedig Tábla közösségének büszkeségévé és a lelki otthonává tud válni ez a templom a továbbiakban is.” - mondta Barta Beáta az  Ózd-Sajóvárkonyi Református Egyházközség református lelkésze

Ahhoz, hogy visszatérhessen a gyülekezet, hátra vannak még a helyreállítási munkálatok, amelyben a közösség tagjai és a Dóczi Antal Diakóniai Ház lakói is folyamatosan segítenek. Ez főként takarítást és a kárpitok visszahelyezését jelenti. A tervek szerint október 2-án egy Istentisztelettel egybekötött Hálaadó Családi napot szerveznek, amelyre várnak minden érdeklődőt délelőtt 11 órára.